chelmiec.pl

"LGD KORONA SĄDECKA PODCZAS JESIENI GRYBOWSKIEJ".

10 września 2017 roku LGD „KORONA SĄDECKA” uczestniczyła w imprezie lokalnej "Jesień Grybowska" na stadionie miejskim w Grybowie.

10 września 2017 roku LGD „KORONA SĄDECKA” uczestniczyła w imprezie lokalnej "Jesień Grybowska" na stadionie miejskim w Grybowie. To już ostatnia impreza, na której zostały przeprowadzone konkursy w ramach projektu "Akademia Ekonomii Społecznej Korony Sadeckiej". Mowa o konkursie dla dzieci pn.„Zaprojektuj logo, nazwę i hasło reklamowe przedszkola i żłobka działającego jako spółdzielnia socjalna”, a także konkursie dla rodzin pn. „Nasz pomysł na spółdzielnie socjalną”. Uczestnicy zabawy, zarówno dzieci jak i dorośli wykazali się niezwykłą kreatywnością oraz przygotowaniem merytorycznym do tematu ekonomii społecznej, za co byli nagrodzeni cennymi nagrodami takimi jak rower, namiot, tablet oraz wiele innych wyróżnień.

Ponadto na stoisku LGD zostały przeprowadzone bezpłatne warsztaty ozdabiania przedmiotów techniką decoupage, poprowadzone przez Panie ze Spółdzielni Socjalnej „Pod Jodłami” z miejscowości Kakonin w powiecie kieleckim. Warsztaty te dały uczestnikom możliwość spróbowania swoich sił w rękodziele, jakim jest ozdabianie przedmiotów, a następnie zabranie efektów swojej pracy do domu.

Pracownicy LGD przekazywali zainteresowanym mieszkańcom obszaru LGD informacje o stowarzyszeniu LGD "Korona Sądecka" oraz o realizowanych projektach. Dodatkowo konsultacje i porady w zakładaniu przedsiębiorstw społecznych udzielali doradcy z zakresu ekonomii społecznej Pan Sławomir Nawrot oraz Pan Bob Kamiński z FAJNEJ Spółdzielni Socjalnej.

Dodatkowo nasze stoisko promocyjno - informacyjne oferowało degustację lokalnych przysmaków oraz atrakcję malowania twarzy dla dzieci.

Stoisko oraz wszystkie atrakcje oferowane przez nasze stowarzyszenie podczas imprezy lokalnej "Jesień Grybowska" przeprowadzone były w ramach projektu "Akademia Ekonomii Społecznej Korony Sądeckiej" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, poddziałanie " Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność".

Galeria zdjęć