chelmiec.pl

„Bądź widoczny na drodze” – projekt z odblaskami

Bezpieczeństwo na drogach stanowi bardzo ważny aspekt społeczny. Jednym z działań poprawiających bezpieczeństwo na drogach jest noszenia odblasków po zmroku, które zwiększają widoczność na drodze. Przy słabej widoczności, bez odblasków pieszy jest widoczny na drodze w światłach mijania samochodu z odległości zaledwie 20-30 metrów. Stąd LGD „KORONA SĄDECKA” zrealizowała kolejny projekt dla zachowania bezpieczeństwa najmłodszych na drogach. 

Polegał on na przeprowadzeniu prelekcji on-line przy udziale nagranego filmu dzieci z Przedszkola Bajkowa Kraina w Biczycach Dolnych i Straży Gminnej w Chełmcu, oraz zakupie kamizelek odblaskowych, które otrzymali najmłodsi mieszkańcy obszaru LGD.  Miło nam poinformować, że 1250 dzieci w wieku przedszkolnym oraz z klas najmłodszych Szkół Podstawowych poprawiło swoją widoczność po zmroku na drodze poprzez noszenie kamizelek odblaskowych.

Projekt „Bądź widoczny na drodze” zrealizowany przy współpracy LGD „KORONA SĄDECKA” z Gminą Chełmiec, Gminą Grybów, Gminą Kamionka Wieka oraz Miasta Grybów został dofinansowany z Powiatu Nowosądeckiego w ramach zadania publicznego „BEZPIECZNE -SĄDECKIE”.

Zapraszamy do obejrzenia filmu propagującego bezpieczne zachowania na drodze: